Ali Berisha

Ali Berisha

 • PartiaAleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)
 • Grupi ParlamentarAleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)
 • Legjislaturat pjesëmarrëseVII
 • Komisionet Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike
 • Numri total i votave7,470
 • Më së shumti votaPejë (4,845)
Krahaso me deputet tjetër
 • Vendbanimi Pejë
 • Vendi i lindjes Pejë
 • Data e lindjes 09.09.1962
 • Kualifikimi Mjekësi

Pjesëmarrja në seanca plenare

100%

59 nga 59 seanca

Rangimi: i 1-ri

Shfaq detajet

Përgjigjet në pyetjet e qytetarëve

0%

0 nga 1 pyetje

Rangimi: i 2-ti

Lojaliteti ndaj grupit parlamentar

0%

0 nga 0 votime

Rangimi: -

Pyetjet drejtuar deputetit

 • 13/02/2020 Pyet: Ymer Berisha Pejë

  Përshëndetje i respektuar z.Ali Berisha, pas dorëheqjes së z. Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të AAK-së, a jeni ju kandidat potencial për t’i prirë AAK- së? Sa i përket marrëveshjes me Serbinë, a do të ketë unitet edhe AAK-ja që ta dërgoi përfaqësuesin e vet në ekipin negociator? A do të bashkëpunoni ju deputetët e AAK-së me shumicën parlamentare, në atë masë që nëse vjen deri tek zgjedhjet e parakohshme të bëni koalicion me VV-në, pra koalicion VV-AAK?

 • Të gjitha pyetjet

Pyet Deputetin

Ali Berisha

AAK

Pyetjet të cilat nxisin gjuhë të urrejtjes, nuk janë qartë të formuluara dhe janë jashtë tematikave të Kuvendit, nuk do të publikohen. Pyetjet do të kalojnë përmes filtrimit nga ana e KDI-së para se të ju drejtohen deputetëve. KDI mbanë të drejtën e redaktimit të pyetjeve.

Pyet Deputetin

Votimet e deputetit

Filtro
Data Titulli Vota Lojal/Rebel ndaj grupit parlamentar

Udhëtimet e deputetit

Filtro
  Vendi Arsyeja e vizitës Periudha kohore Buxheti

  Iniciativat Qytetare

   Çështja Data Seancë/Komision Statusi

   Inicimi i legjislacioneve

    Emri Agjenda Plotesim / I Ri Sektori Statusi